Odesílatel"Štěpán Hon | fotograf" <info@charitativnikalendar.cz>
Komumachalousova@arkadie.cz
PředmětOsobnosti kalendáře DOMA 2019
Javorský, Vagnerová, Goldflam, Nvotová - představujeme Vám první čtyři měsíce.
Charitativní kalendář 2019

CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ DOMA 2019

již třetím rokem připravujeme charitativní kampaň DOMA, v rámci které navštěvujeme slavné osobnosti v jejich domovech. Výsledkem je kalendář, který je fotografickým oknem do jejich domovů.

Letos jsme navíc výrazně aktualizovali textovou část velkoryse pojatého plánovacího klendária a kromě státních svátků a významných dnů Vám kalendář připomene i zásadní okamžiky v dějinách naší země, fáze měsíce či změnu času. Jediným pohledem na kalendář zjistíte vše podstatné.

A co víc... fotograf Štěpán Hon v několika slovech zaznamenal, co samotný vznik fotografií provázelo, co bylo ve vzduchu, co za obrazem. I to je nově součástí kalendáře.

A s kým se potkáte?

Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
Když se mě Vladimír Javorský zeptal, jaký chci čaj, nabídl mi z mnoha druhů. Vybral jsem si zlaté junnanské výhonky. A když jsme stoupali do patra, hřálo mě do nohou ručně opracované jasanové dřevo. A Vladimír byl trochu nejistý, usměvavý a skromný… přesně takový, jakého jsem očekával. V oáze klidu uprostřed uspěchaného města.
Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
Trochu roztěkaná netrpělivě čekala na telefonát, zda prošla konkursem do dalšího kola a čeká ji další velká role a slavná budoucnost, podél zdí vyrovnáno mnoho párů bot, nad nimi se vznášely knihy a lednice byla obtěžkána vzpomínkami. Jejím domovem je malý podnájem ve světě plném lákavých příležitostí.
Arnošt Goldflam
Arnošt Goldflam
Na stěnách autoportréty z jinošských let prozrazují, že Arnošt Goldflam se nemění, nestárne, možná jen trochu zraje. Je stejně mlád jako jeho rodina. Dostávám čaj a bábovku, a k bábovce „zakysanku“ a je to dobré a u stolu sedí jeho žena Petra a dcera Mimi, z jejíhož pokoje jsme před chvílí odnesli špinavé nádobí.
Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
Rozesmátá… přišel jsem na jedenáctou a byl přizván k snídani. Na každé noze měla jinou ponožku. Bavili jsme se o fotoaparátech, viděl jsem v ní ještě dítě objevující svět a už velkou filmařku, která se právě chystala na letadlo do Paříže, kde uvádějí do distribuce její film Špína. A ze zdi se na nás koukal Einstein na kole jedoucí.

Rádi byste podpořili Arkadii a získali kalendář DOMA 2019?
Stačí jediné... 

Podpořit Arkadii a získat kalendář

Děkujeme za váš čas

Štěpán Hon

fotograf a autor projektu

Lenka Machaloušová

ředitelka Arkadie

FacebookInstagramYoutube

Nepřejete-li si již dostávat tento newsletter, klikněte na odkaz odhlásit se.

logo