Odesílatel"Petra Miškejová, projekt Stavba čtvrtstoletí" <info@stavbactvrtstoleti.cz>
Komuinfo@stavbactvrtstoleti.cz
PředmětOhlasy vernisáže výstavy STAVBY ČTVRTSTOLETÍ
Stavba čtvrtstoletí.

Ohlasy vernisáže výstavy STAVBY ČTVRTSTOLETÍ

Ve středu 2. 10. 2019 proběhla očekávaná vernisáž výstavy s názvem STAVBY ČTVRTSTOLETÍ v Salla Terreně Valdštejnské zahrady v Praze. K vidění zde bude až do konce sezóny, tedy do 31. 10. 2019. O jejích dalších zastávkách vás budeme informovat.

I přes převážně deštivé počasí si zájemci prohlédli také celou barokní zahradu s průvodkyní Senátu. Programem vernisáže provázel pan Jan Martinek z Akademie věd (ale také kytarista skupiny Žlutý pes), hosty pozdravila paní místopředsedkyně Senátu Miluše Horská. O projektu Stavba čtvrtstoletí pohovořil jeho spoluautor a producet Stanislav Schneeweis, o koncepci výstavy její kurátorka Petra Miškejová.

Před hudebním vystoupením skupiny 4TET a Jiřího Korna byla věnována minuta ticha zesnulé legendě české hudební scény, Karlu Gottovi.

Při číši vína se společnost z celé republiky bavila až do setmění.

Zahájení výstavy STAVBY ČTVRTSTOLETÍ, Salla Terrena, Valdštejnská zahrada v Praze
FOTOGRAFIE Z VERNISÁŽE KE STAŽENÍ

O VÝSTAVĚ

Dnešní doba využívá nejčastěji elektronických map řízených GPS. Designéři a grafici výstavy se vydali cestou, která je podporuje, zároveň je ale trochu retro, přičemž výstavní panely napodobují klasickou papírovou skládanou mapu. Stavby o sobě vypráví nádhernými velkoformátovými fotografiemi i záběry z dronu a přiměřeným množstvím čtivého textu. „Příprava výstavy si vyžádala spoustu najetých kilometrů přes celou republiku a mnoho inspirujících setkání, která byla vždy velmi obohacující. Toto bohatství, které leží v profesích českých stavitelů chceme touto cestou předat.“ Petra Miškejová, autorka projektu a kurátorka výstavy.

PRVNÍ ZASTÁVKA

Výstava je putovní a postupně zavítá do všech krajů České republiky. Každá její zastávka přinese nové příběhy. Vždy bude ke shlédnutí zcela zdarma a umístěna ve veřejném prostoru, který se těší zájmu veřejnosti – nádraží, letiště, náměstí, obchodní centra či sportovní a rekreační areály. První na řadě je Praha. Vždy platila za město, které udává směr, je hybatelem stavitelství a architektury. Za výrazné podpory Magistrátu Hlavního města Prahy se se svými nejzajímavějšími stavbami může nyní pomyslně poměřit se zbytkem republiky.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tiskovou zprávu, fotografie, loga vše potřebné k uveřejnění zprávy najdete v odkazu pod modrým "tlačítkem". Pokud budete publikovat zprávu, prosíme Vás tímto o zpětnou vazbu na adresu info@stavbactvrtstoleti.cz.

PRO MEDIA KE STAŽENÍ

MEDIÁLNÍ OHLASY VÝSTAVY

Pražský deník

Tištěný i on-line pražský deník přinesl na straně 3 velký rozhovor s autory projektu a výstavy. Klikněte na obrázek a přečtěte si celý rozhovor on-line na webu Deníku.

Kudyznudy.cz

Největší turistický portál Kudyznudy.cz zve na výstavu STAVBY ČTVRTSTOLETÍ do Valdštejnské zahrady všechny návštěvníky Prahy.

KONSTRUKCE

Nejnovější odborný mediální partner projektu, časopis KONSTRUKCE, přinesl zprávu o výstavě na svém portálu.

FacebookInstagram
Organizátor

BRU&KILS, s.r.o.
Rybná 24
Praha 1
Screen1
Kontaktní osoba

Petra Miškejová
E: info@stavbactvrtstoleti.cz
T: +420 605 230 731

Nepřejete-li si již dostávat tento newsletter, klikněte na odkaz odhlásit se.

logo